Alpesi Sí Diákolimpia 2022

Idén az Alpesi Sí Diákolimpiát ismét a mátraszentistváni Síparkban rendezik meg.

A hivatalos kiírásban a következő információk szerepelnek:

Helyszín: Mátraszentistván (Magyarország)

Időpontok:

2022. március 02. (szerda) I., II. és III. korcsoport

2022. március 03. (csütörtök) IV., V. és VI. korcsoport

A Magyar Diáksport Szövetség 2021/2022. tanévi Versenykiírás „Versenyszabályzat” VII. pontja szerint.

Korcsoportok:

I. kcs. 2013-ban vagy később születtek

II. kcs. 2011-2012-ben születtek

III. kcs. 2009-2010-ben születtek

IV. kcs. 2007-2008-ban születtek

V. kcs. 2005-2006-ban születtek

VI. kcs. 2002-2004-ben születtek

A „B” kategória versenyein azon tanulók nem vehetnek részt, akik − a Magyar Sí Szövetség versenyzői nyilvántartása szerint „A” kategóriába soroltak a 2021. december 31-ei állapot szerint, vagy − a Magyar Sí Szövetség U10 (Gyermek I.) korcsoportjától a 2021. évi OB óriás műlesikló, vagy műlesikló versenyén indultak, vagy − a 2020/2021. évi versenyszezon Alpesi Magyar Kupa versenyein a versenyjegyzőkönyvek alapján legalább háromszor rajthoz álltak és ott helyezéstől függetlenül célba értek, függetlenül attól is, hogy a Magyar Sí Szövetség versenyzői nyilvántartásában szerepelnek-e vagy sem.

Lesikló ruhában a „B” kategória versenyein az indulás nem megengedett. Orvosi alkalmasság „A” kategória esetén – A versenyzőknek rendelkeznie kell az OSEI által elismert háziorvosi vagy sportorvosi igazolással. Nem igazolt sportolók: A versenyen való indulás feltétele, a Magyar Sí Szövetség honlapján (www.skihungary.hu) szabadidő-sportolóként történő regisztrálás. A korlátozásokhoz tartozó versenyzők névsorát Magyar Sí Szövetség a honlapján teszi közzé.

Résztvevők:

Országos Döntő: A versenyen azon köznevelési intézmények tanulói vehetnek részt, akik a megadott nevezési határidőig elektronikus nevezéssel rendelkeznek.

Versenyszámok:

Valamennyi korcsoportban óriás műlesiklás „A” és „B” kategóriában, nemenként egyéni versenyzők részére.

Az elektronikus nevezés határideje: 2022. február 27. (vasárnap).

A nevezést valamennyi korcsoportban és versenyszámban elektronikus úton, az Magyar Diáksport Szövetség honlapján kialakított nevezési rendszerben kell megtenni a versenykiírásban rögzített határidőig. Online nevezési felület elérhető a Diákolimpia® honlapjáról (https://nevezes.diakolimpia.hu/) vagy mobil applikáción keresztül (https://www.diakolimpia.hu/hirek-hu/2021/11/02/mar-elerheto-a-diakolimpia-applikacioja/).

A nevezést kizárólag az érintett iskola alkalmazásában álló tanár készítheti el. A nevezés megkönnyítése érdekében javasolt a versenykiírás mellékletét képző „Diákolimpia® Nevezést igénylő lap” kitöltése és testnevelő részére történő átadása, mely alapján a testnevelő a nevezést pontosan elvégezheti.

A nevezések alapján elkészített nevezési lista a Magyar Sí Szövetség honlapján kerül közzétételre. Az országos döntő helyszínén nevezni nem lehet. Az elektronikus nevezési lapot kinyomtatva, a verseny helyszínén a rendezőségnek át kell adni! Nevezési díj: 3 000 Ft/versenyző. A nevezési díjat az országos döntő helyszínén kell fizetni. Amennyiben − akár utólag is – megállapításra kerül, hogy az egyéni versenyző a jelen 7. Nevezés pontban foglaltakat nem tartotta be – különösen, ha az Online nevezés rendszerben nem került nevezésre –, az egyéni versenyző eredménye megsemmisítésre kerülhet.

További információk elérhetők ITT.