Farsang az óvodában 2023

Közös tánc

A néphagyományőrzés az óvodai nevelési program egyik kiemelt célja, mely áthatja a nevelés egészét és a gyermekek tevékenységeit. Ennek szerves részét képezi a farsangi időszak, melyet minden évben nagy izgalommal várnak az óvodások. Folyamatosan törekszünk arra, hogy a gyermekek sok élménnyel gazdagodjanak a mindennapokban.

Rendhagyó álarc

A heti tevékenységek mind a farsang témáját ölelték fel, és a farsangot megelőző előkészületekben is mindannyian igyekeztek részt venni. Közösen barkácsoltunk dekorációt, majd díszítettük a csoportszobát és az öltözőt. Tánclépéseket tanultunk, táncoltunk. A gyerekek változatos technikákkal ismerkedtek, sok szép álarc, bohóc készült. Beszélgettünk a farsangi népszokásokról, hagyományokról, a télűző ünnepről. Készültek télűző-Busó díszek, melyhez gyapjút használtunk.

Busók az óvodában

Ügyességi játékokkal, versengéssel színesítettük a gyerekek délelőttjét, melyek a képességeiket is sokoldalúan fejlesztették. Ízletes farsangi fánkot kaptunk az egyik anyukától, a gyermekek nagy örömére. Az ötletes jelmezek, igazán mesés világba repítették a viselőiket ezen a szép farsangi délelőttön.

Ügyességi játék

Farsang az óvodában