Maci hét az óvodában 2023

Óvodai játék

Óvodánkban a macik rengeteg játék, foglalkozás alapját képezik. Évek óta hagyomány, hogy február másodikához kapcsolódóan megtartjuk a Maci hét programot.  Igyekeztünk a gyermekek számára az adott témát minél komplexebb módon, sokoldalúan feldolgozni.

Macis szerepjáték

A hét folyamán sokféle „macis” tevékenységet végeztünk: építettünk barlangot az otthonról hozott maciknak, készítettünk macis álarcokat, fejdíszeket, amikkel macikká változtak, tornáztunk a macikkal, számláltuk, mennyi féle medve él a Földön, alvó macikat készítettünk különböző anyagok felhasználásával, készültek gyurma macik, macis verseket, mondókákat, énekeket tanultunk, macis meséket dramatizáltunk, báboztunk. Ismerkedtünk a más égtájakon élő, különböző fajtájú medvékkel, megkerestük a mágneses térképen, hogy milyen messze élnek.

Maci a tornaórán

A játékos tevékenységek által célunk volt a természet és a környezetvédelem fontosságának a megismertetése, az állatok védelmével kapcsolatos magatartás alakítása, fejlesztése.

Maci gyurmából