Március 15. az óvodában 2022-ben

Az óvodások számára a március tizenötödikei nemzeti ünnepet, az ünnepléshez fűződő pozitív érzelmi viszony kialakítását, a nemzeti értékek átörökítését, megőrzését az óvoda helyiségeinek, ablakainak díszítésével alapozzuk meg, amelyben megjelenítjük az adott ünnepre jellemző színeket, szimbólumokat. A gyermekekben hangulatot, emlékeket ébresztünk és kíváncsian fordulnak felénk, hogy a Kokárdás ünnep” lesz?

Az ünnep hangulatát egyetlen nap alatt nem lehet átadni, hiszen annak mondanivalóját, szépségét, erkölcsi üzenetét sem lehet egyetlen nap közvetíteni, ezért egy hetes projektet terveztünk be. Ezt az időszakot változatos tevékenységekkel tettük örömtelivé, a gyermek érdeklődését, kíváncsiságát napról napra tovább fokoztuk. A fiúkat inspirálták a huszárokról, csatajelenetekről és a kardokról szóló könyvek, képek nézegetése, így elkezdtek „huszárosat” játszani, várakat, erődítményeket építeni, melyre kitűztük a magyar zászlót.  A lányokkal közösen készítettünk pártát, fiúkkal huszárcsákót. Festettünk fából készült lányt és fiút a nemzeti színekkel. Az udvari játék során szívesen folytatták a vitézkedést, örömmel játszották népi ügyességi játékot, az „Adj, király katonát!”. A megemlékezést a templomkertben a nemzeti színű kis szivecskék leszúrásával zártuk.

Ebben az időszakban finomodnak azok a tulajdonságok, amelyeket az érzelmi nevelés területén megerősíteni szándékozunk. Fejlődik a gyermekek erkölcsi tartása, a szabályok betartása iránti igény, az igazságosság, a tisztelet, az önzetlenség, a figyelmesség, az udvariasság.

Ovi március 15