Mikulás az óvodában, de előtte egy kis nosztalgia

Nosztalgia az általános iskolás 1.-2. osztályos tanulóinak, hiszen vendégül láttuk Őket egy kézműves délelőttön (12.05-én). Közös verselés és a saját készítésű ajándékok átadása után kezdődhetett a kézműveskedés. Meglepően az iskolások közül mindenki nagy lelkesedéssel vágott bele a Télapós ajtódíszének elkészítésébe. Persze az ovisok között is nagy volt az érdeklődés. A nagy munka közepette megvendégeltük a nagyobbakat egy kis frissítővel és édességgel, majd folytatódhatott a játék.

Az idei nevelési évben egy kicsit eltérően a megszokottól máshogy vártuk a Mikulást. Nem készültünk műsorral, hanem egy kézműves délelőttöt szerveztünk, ahol a gyerekek a szülőkkel együtt várták a Mikulást. Kartonból és dekorgumiból készítettek díszeket közösen, majd tízórai után Mikulásos versek és dalok közepette megérkezett a Nagyszakállú. Mindenkihez volt pár kedves szava és kiosztotta a Mikulás csomagokat. Elbúcsúztunk tőle és folytatódott a játékos délelőtt. Csapatokat alkottunk. Mindenkinek megvolt a saját színe illetve pecsétje, ami alapján követni kellett a nyomokat. 10 feladat volt eldugva a csoportszobában, melyet minden gyerkőc szülői segítséggel tudott megoldani. Mind a gyerekek mind a szüleik nagyon jól érezték magukat ezen a rendkívüli Mikulás délelőttön.