Óvodai beiratkozás 2022

Óvodai beiratkozás

Értesítjük a Kedves Szülőket, hogy a 2022/2023. nevelési évre az óvodai beiratkozás időpontja:

2022. április 20. – 22. (szerda-péntek) 8 órától 16 óráig.

Beiratkozás helye:

Felső-mátrai Zakupszky László Általános Iskola és Óvoda

3235 Mátraszentimre,

Eötvös utca 5-7.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 8. § (2) bekezdése alapján a fent jelzett napokon kell beíratni azokat a gyermekeket, akik 2022. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket, óvodai jogviszonnyal még nem rendelkeznek, napi négy órában kötelesek óvodai nevelésben részt venni. Az óvodába a 2022/2023-as nevelési évben a 2019. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező.

Az Oktatási Hivatal a szülő kérelmére a gyermek negyedik életévének betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól abban az esetben, ha azt a szülő tárgyév május 25. napjáig kérelmezi. Az a szülő, aki 3. életévet betöltött gyermekét nem íratja be az óvodába és a felmentés iránti kérelmét nem nyújtja be határidőig, az szabálysértést követ el és szabálysértési bírsággal sújtható.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• a gyermek személyi azonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
  • a szülő személyi azonosítására alkalmas személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
  • a gyermek TAJ kártyája,
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
  • ha a gyermek rendelkezik valamilyen szakvéleménnyel, az erről szóló dokumentum (logopédia, korai fejlesztő, stb.),
  • az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermek felvételéhez a szakértői és rehabilitációs bizottság javaslata.

Az óvodai felvételről az óvoda vezetője dönt, legkésőbb 2022. május 31-ig.

Mindenkit szeretettel várunk!

Komlósiné Böszörményi Beáta