Sulizsák program 2022

Tanítsuk meg egymásnak a környezettudatosságot és a fenntarthatóságot!

Ma már menő dolog újrahasználni és újrahasznosítani. Rengeteget olvashatunk arról, hogy a textilipar milyen komoly szennyezettséget okoz a Földnek és így nekünk. Szeretnénk megismertetni mindenkivel a textil újrahasznosítás lehetőségeit, megmutatni, hogy nem a kuka a megoldás. Zöld Óvodaként, ezért csatlakoztunk a Sulizsák programhoz, hogy lehetőséget teremtünk arra, hogy beszélgethessünk a fenntarthatóságról, környezettudatosságról és ezzel egyidőben tegyünk közösségükért és környezetükért egyaránt.

Sulizsak program_02

Példát mutathatunk egymásnak, a  gyermekeinknek és esélyt adunk arra, hogy a már nem tetsző, kinőtt ruhadarabok újra gazdára találjanak. Így segítjük a gyerekek környezettudatos nevelését, mellyel elérhetjük, hogy a jövő generációjának, ezek az apró szokások már természetesek legyenek és beépüljenek a hétköznapjaikba. Szeretnénk köszönetet mondani a szülőknek, a helyi lakosoknak, a dolgozóknak, hogy támogatták az óvodát ebben a kezdeményezésben, ahol 542 kg textiliát tudtunk összegyűjteni és átadni a Sulizsák program munkatársainak.

Sulizsak program 3

Csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat az élhetőbb Földért!