Szemétszedések az óvodával 2023

Szemétszedés a faluban

Óvodások szemetet szednek

Bekerül a szemét a zsákba

Intézményünk a „Zöld Óvodák” sorát erősíti, így a környezettudatosság és a környezetvédelem fontos szerepet játszik az óvoda életében. Fontos, hogy már kisgyermekkorban megtanítsuk arra a gyermeket, hogy felelősségteljesen éljen, védje a természetet és a környezetét, ne szemeteljen. A Víz világnapja (03.22.) alkalmából ellátogattunk a mátraszentistváni patakhoz, tóhoz és egy rendhagyó szemétszedés is kerekedett, hiszen a pataknál, tónál eldobált szemét „szúrta a szemünket”. Ovisaink megjegyezték, hogy ez nem helyes, hogy a szemét el van dobálva. A gyermekek tudják, hogy a természetbe kidobott hulladékkal nemcsak a vizet, de az élővilágot, az állatokat is mérgezzük. Környezetünk védelméhez az állatok is hozzátartoznak, azok élőhelyüknek a megóvása is fontos szerepet kell, hogy kapjon.

Küzdelem a műanyaggal

A szilveszteri szemét maradványai

A szilveszteri szemét a zsákba kerül

„Itt a tavasz! Takarítsuk meg Mátraszentimrét a szeméttől!”(04.03.) – így szólt a kiírás, amivel a szervezők ösztönözni próbálták az önkénteseket a szemétszedő akcióra. Óvodánk csatlakozott ehhez a szemétszedéshez is. Az ovisok védőfelszerelésben, jól felkészülten segítettek az olyan hulladék eltakarításában, amit felnőttek dobáltak el. Az ovi környékén és utcájában 2 zsák szemetet gyűjtöttünk össze.

A palack nem a környezet része

A dobozokat is összeszedtük

Mindenhová benéztünk

Óvjuk meg és vigyázzunk együtt az élőlényekre